Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
19.09.2017 19:03 - Статията, която ще спаси животи! Проверихте ли B12?
Автор: zahariada Категория: Хоби   
Прочетен: 1369 Коментари: 2 Гласове:
2

Последна промяна: 19.09.2017 19:07

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 http://www.svoizbor.com/2016/07/could-it-be-b12/

Статията, която ще спаси животи! Проверихте ли B12? July 5, 2016 By Martina Ivanova

Тези състояния познати ли са ви?

  • Нервни ли сте? Палите ли лесно?
  • Имате ли проблеми със съня?
  • Не ви достига енергия?
  • Или пък се затруднявате със съсредоточаването, с фокусирането, с равновесието?
  • Имате ли проблеми със сърцето?
  • Схващат ли се/изтръпват крайниците?
  • Имате ли познати с подозрения за епилепсия, МС?
  • Имате ли познати, преживяващи тежка депресия и паник атаки?
  • Вие, или ваши приятели неуспешно правят опити за забременяване от години, или са диагностицирани като безплодни?
  • Навестяват ли ви натрапчиви негативни мисли?
  • Или имате познато детенце диагностицирано с аутизъм, или някаква форма на парализа?
  • Веган ли сте? Вегетарианец? Ядете ли месо?

Ако отговорът е ДА дори на един въпрос, то продължете да четете нататък. 

Съвременната медицина е колкото напреднала, толкова и неука и некомпетентна. Къде умишлено, къде просто поради незнание. За радост обаче, все повече жизнено важна информация започва да излиза наяве. Ето такава информация взехме от една скорошна лекция на уважаемата д-р Мария Папазова от пролетното издание на фестивала “Свободата да бъдеш” 2016. И за улеснение и удобство на читателя, организирахме в писан текст. Инвестирайте в четене едни 5 минутки, те могат да се окажат животоспасяващи.

В модерният свят върлува епидемия. Скрита епидемия. Цяла лавина от погрешни диагнози – започвайки с безплодие, и свършвайки с инсулт и рак. Потайният убиец води до стотици хиляди здравословни провали в световен мащаб.

Ето няколко кратки примера – съвсем действителни случаи.

  • 40 г репортер: постепенно губи баланс, координация, “полудява”. Диагноза: Алцхаймер
  • 8 месечно бебе, което постепенно спира да издава звуци, да реагира, а накрая – не може и да седи само
  • 20 г. жена внезапно изпада в тежка депресия и прави опит за самоубийство
  • Млада балерина, която се озовава неподвижна в инвалидна количка след пластична операция (на нос)
  • 69 г. жена с проблеми в равновесието пада и получава тежка фрактура
  • 38 г. жена след операция също прикована към количка
  • 54 г. жена с параноидни налудности и агресивни изблици, диагностицирана като МС
  • 4 г. детенце диагностицирано като аутист
  • Млада жена с първичен стерилитет
  • 96 г. мъж грабва нож и в налуден пристъп намушква жена си. Без никакви индикации за психични проблеми

Диагностицирането в медицината е голяма игра на предположения. Ние лекарите, се опитваме, ако нещо не ни прилича достатъчно убедително на определено заболяване, да го докараме така, че да заприлича. Гледаме в едни книги, за които вие не подозирате и броим симптоми. Има ли 5 от 6 симптома – значи тази е диагнозата. И от там насетне, подходът към т.нар. “лечение”(а то е медикаментозно въздействие), е стандартен. Вие вече не сте личност, индивидуалност, а сте “Алцхаймер”

 

Всички изброени горе диагнози са били поставени погрешно. Действителната причина за тези толкова различни състояния на пациенти на всевъзможна възраст е хроничен дефицит на B12!

В близкото минало се твърдеше умишлено, че Витамин B12 е канцерогенен. И докато B12 в големи дози може да подпомогне лечението на ракови състояния, то раково болните избягваха старателно този витамин, заради вярването наложено от този упорит слух. B12 всъщност помага!

Ето кои са героите, които са се захванали с нелеката мисия да разбулят митовете и неистините за B12 и да ограмотят широката общественост, включае медицинското съсловие. Сали Пачолок е спешна медицинска сестра, лично изстрадала дефицита на B12, съпругът ѝ Джефри е спешен лекар. Сали прие да дойде в България през септември 2016 и да изнесе 5 семинара, напълно безплатно. Търсим подкрепа, за да можем да финансираме идването и престоя на Сали и Джефри Стюарт в България. Книгата “А дали не е В12?” от Джефри Стюарт и Сали Пачолок вече излезе от печат. Можете да се сдобиете с нея в сайта на Кибеа или в най-добрите книжарници! Невероятно ценна книга, обобщаваща всичко важно което трябва да се знае за B12.

Ние, лекарите, не внимаваме за B12. Проблемът се омаловажа, дори и добрите лекари не знаят и не обръщат внимание на B12.Това просто не се учи! И дори на мен, преди 2 години, когато обезумялата от тревога майка дойде при мен с парализираното си детенце на 8г., с диагноза “адренолефкодистрофия”, и през ум не ми мина за B12. За жалост, сега вече е твърде късно. Мозъкът, нервната клетка, не чакат ние да се сетим къде е проблемът, че може би в учебника нещо е пропуснато, не чакат безкрайно дълго да си наваксаме дефицитите. Дефицитът на B12 е много чест случай, и се предава от майката на детето. Хиляди деца растат с B12 в гранични стойности, нещо, което може да се окаже фатално и да се активизира при едно по-сериозно психично натоварване в училище. 

 

Милиони хора с етикет Алцхаймер, Аутизъм, Ранен Паркинсон, Множествена склероза, Депресия, Биполярно разстройство, Диабетна невропатия, Шизофрения и др. често нелечими болести, са вероятни жертви на лесно откриваемия и напълно лечим в ранен стадий НЕДОСТИГ НА B12. 

Ако мислите, че мулти витамините на таблетки, които може би взимате от време на време, са добра превенция и тази информация не се отнася до вас, то помислете отново. Тези витамини не се усвояват изобщо. Лъжите в тази индустрия са огромни. Няма как да си набавите витамин B12 в мултивитамини. Когато говорим за профилактика, можете да направите промени в хранителния си режим, но при остър дефицит, решението е медикаментозно въздействие инжекционна форма на синтетичен B12. Веганите и вегетарианците действително са в силно рискова група, но това не означава, че месоядните са по-защитени. Ще обясня след малко защо. В никакъв случай не пледирам към месоядство!

Да си припомним важни факти за ВИТАМИНИТЕ. Те са 13 на брой, в две различни групи. Общото между тях е, че ние трябва да ги получаваме отвън, не можем да ги синтезираме. Името им ВИТ-АМИНИ показва, че са много важни за живота. Всички те имат аминна група в химическата си формула. Едни са мастно разтворими и създават в организма депо – като Витамин А, Вит D, Вит E. Други са водно разтворими, като витамините B. Но всички за изключително важни за цялостното ни изграждане, метаболизъм, за способността да извлечем енергия от храната, да се движим – за абсолютно всеки биологичен процес. Разбира се, те са свързани с минерали и други важни ко-фактори, но без витамин, дори ако всички други фактори да са налице, резултатът не е същият. Мастно разтворимите витамини могат да се натрупват в резерни депа в тялото, но водно разтворимите се изхвърлят с телесните течности (ако случайно има излишък) от тялото на ежедневна база. 

 

За съжаление B12 се произвежда само в животинския свят. В растителния свят се синтезират други изомери, наподобяващи B12, които за жалост не само, че не помагат на този дефицит, но и могат да го задълбочат, тъй като се конкурират за едни и същи рецептори. 

Усвояването на B12: Цялата група на B витамините се нарича “кобаламини”, тъй като общото е съдържание в молекулата на микроелемента кобалт. Когато търсите препарат, за да си набавите витамин B12, непременно търсете МЕТИЛКОБАЛАМИН. Има и цинкови форми, но не са достатъчно добри. Има и растителен продукт обогатен с B12, който е добър за ежедневна употреба, но когато стане въпрос за дефицит, той е недостатъчен.

 

Това, което прави този витамин толкова странен, е неговото поведение в организма, той се държи като крал. Има един куп условия и изисквания, които трябва да са налични, за да може първо да се “разкачи” от храната, да премине по дългия път на червата и най-накрая, на края на тънките черва се намират рецепторите, които евентуално могат да го усвоят. Изисква се за начало специфична киселинност на стомашния сок, която ако например сте изпили сутринта една сода с лимон, не е налична. След това се иска супер здрава стомашна лигавица. На около 30г. възраст тя вече не е такава, защото войнстващите антитела на един видимо здрав и неалергичен човек, без той дори да подозира, в следствие на нетипичната храна която поемаме, вече са успяли да увредят стомашната лигавица. И това води до огромната вероятност, организмът да не може да произвеже т. нар. “вътрешен фактор”, който да поеме B12 и да го пренесе до края на стомаха. Има нужда от още няколко белтъка и здрави не възпалени черва, за да премине още 7-8 метра до края на тънките черва, където се намират рецепторите, чрез които може да бъде най-сетне усвоен и да премине в кръвния поток. 

 

Отношение на B12 към холестерола: Ще се наложи да намесим малко биохимия. Колко от вас са убедени, че трябва профилактично да си изследват общия холестерол? Поколението на родителите ни, все още е убедено. Същоите тези хора, които все още ядат маргарин, и не ядат яйца за да си пазят холестерола. През 1962 г., д-р Маккъли, който доживя тази книга за която говорим днес, установява, че на общия холестерол нищо му няма, той не може да бъде вреден. Важно е съотношението на триглицериди, добър и лош холестерол – в тройна комбинация.

За съжаление обаче, под напора и финансовата инжекция на фармацевтичната и отровително-вкусовата промишленост, един друг доктор – Ансъл Кейс, щедро фалшифицира едно проучване, премахва 8 държави и променя крайния резултат, с което “доказва”, че общият холестерол е изключително вреден. В това време, д-р Маккъли не само, че доказва, че общият холестерол не е вреден, но и че има едно много важно вещество, нар. “хомоцистеин“.  Приемаме от храната метионин, който се превръща в хомоцистеин, и е нужно отново да бъде рециклиран от организма до метионин. Именно химичният процес на превръщането на вредния хомоцистеин в метионин, който ние приемаме с храната, е ключовото нещо. Има 4 генетични типа хора, които реагират по различен начин на наличието на хомоцистеин. Само 1/4 нямат никакъв проблем с него, и могат да имат колкото си искат висок холестерол, без сърдечно-съдов риск. При останалите 3/4 обаче не е така. Всички излишъци от хомоцистеин и цялото му трансформиране обратно в метионин зависят от наличието на B6, B12 и фолиева киселина. Ако те са налични, целият процес на трансформиране на тези вещества протича неусетно за няколко часа и човек е извън всякакъв здравен риск. 

 

При липсана на B6, B12 и фолиева киселина обаче, хомоцистеинът се натрупва в депа и това вече представлява риск! В книгата е описано подробно как повишените нива натрупан хомоцистеин водят до: аборти, остеопороза, риск от тромбоза, инфаркт, аутизъм и много други. 

Причини за дефицит на B12:  Неправилно хранене, бедна на хранителни вещества храна (а тя вече изцяло е такава), веганско хранене, гастрит (понижена секреция на солна к-на), медикаменти против киселини, медикаменти при диабет, H2 блокери, антидепресанти, антиконвулсанти, анорексия, гастритен байпас (с цел отслабване), всички чревни операции, всички чревни възпаления, автоимунни възпаления, райски газ, ваксини със съдържание на живак и алуминий, който затруднява преминаването на кобаламина през мозъчно-кръвна бариера; наркотици, алкохол, ПАРАЗИТИ. Простият факт е, че 99% от човечеството е опаразитено. Наличието на паразити ви лишава от възможността да имате B12 в организма си. Тези двете вървят ръка за ръка: паразити и дефицит на B12. Всяко автоимунно заболяване трябва да е сигнална лапма за вероятен дефицит на B12!!!

 

Симптоми за дефицит на B12: Ще маркираме само някои от големите симптоми:

Психологични:

  • агресия и раздразнителност
  • промени в характера
  • апатия, депресивност (вкл. следродилна)
  • сънливост
  • загуба на памет
  • подозрителност, параноя
  • халюцинации
  • дементни състояния
  • аутизъм (това е чревно заболяване всъщност!)

Неврологични:

  • всичко под шапката на демиелинизация (загуба на миелиновата обвивка на невроните):
  • тръпнене, мравучкане
  • нарушена походка
  • слабост, непохватност
  • двойно виждане
  • схващане, изтръпване, парене
  • проблеми с равновесието, затруднени движения
  • падане, тремор, парализа
  • объркване, склонност към забравяне
  • главоболие, загуба на зрението

Сърдечно съдови:

  • абсолютно всичко, което засяга сърцето – от кръвно до инфаркт
  • всичко, което е хематологично: умора, слабост, анемия, задух, левкози

Имунни:

  • трудно заздравяване на рани
  • повишена податливост към инфекции
  • повишен риск от онкосъстояния
  • затруднен оизработване на антитела

Храносмилателни и други:

  • ГЕРБ
  • гастрит
  • нарушено храносмилане
  • подуване на корема
  • коремни болки
  • констипация
  • диария
  • загуба на тегло
  • Порочен кръг: Ако имате тези симптоми, не усвоявате B12, а дефицита му води до същите симптоми
  • недостиг на въздух
  • обща слабост
  • хронична умора (пролетна и т.н. умора)
  • загуба на апетит
  • Шум и бучене в ушите
  • Витилиго
  • Хиперпигментация на кожата
  • Преждевреенно посивяване на косата

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО ЗА ВСИЧКИ БРЕМЕННИ И ПЛАНИРАЩИ БРЕМЕННОСТ!

Приемът само на фолиева киселина не е достатъчен! Приемът на фолат (фолиева киселина) само маскира дефицита на B12. Трябва да се взимат цялата група витамин B, и отделно B12. Той е нужен, за да може да се усвои фолиевата киселина. Честотата на B12 в неонаталния период се подценява, и това води до нежеланите дегенеративни промени и неврологични увреждания. 

Откъде да си набавим B12?

Идеята да си набавим този толкова важен витамин само от храната, е недостойна. Аз самата приемам добавъчен B12 непрекъснато. Важното е да се намери наистина действаща добавка, и то във форма на метилкобаламин. Важно е да се предприемат мерки за справяне с паразитите в организма и измежду многото добавки на пазара, да се вземе предвид вида, начина на усвояване на витамина, ако трябва да мине през целия храносмилатенен тракт! Таблетки за смучене, или капки усвоими през лигавицата не минават през стомаха и се усвояват ефективно! Има и таблетки, и капки, по 5000 микрограма всяка, взимат се през ден. Ако има остър дефицит, нужно е медикаментозно вливане с инжекции, и паралелно с това – таблетки, или капки.

Референтни стойности на B12:

Хората са слабо информирани по темата, голяма част от медицинските лица – незаинтересовани и също невежи. В момента референтните стойности в лабораториите са изкуствено занижени. Самите изследвания се неправилни. Изследванията би трябвало да бъдат върху: кръвен серум концентрация на B12 и хомоцистеин,  плюс изследване на един метаболит метилмалонова киселина в урина (не се прави все още в България) Понястоящем смятаме, че нормалните нива на серумен В12 следва да бъдат над 550 pg/ml. С оглед на здравето на мозъка и нервната система и превенцията на заболявания при хора в по-напреднала възраст, серумните нива трябва да се поддържат около и над 1000 pg/ml. За превенция на заболявания и здрава нервна система е хубаво да бъдат около 1000 pg/ml.

  • деца от зародиш до 8г – 1000 пикограма
  • средна възраст – над 400
  • Сива зона за средна възраст – от 300 и надолу 

ДЕФИЦИТ:

За дефицит се приемат стойности на витамина в кръвта в следните граници:

  • B12 < 200 pg/ml – тежък дефицит
  • B12  200 – 350 pg/ml – умерен дефицит
  • B12 350 – 450pg/ml – начален дефицит

Важно е да се обърне внимание и на мерните единици, като се има предвид, че 1 pg/mL  = 3.671 pmol/L). Това е много по-ниско от препоръчителните стойности, за да функционира организма ни правилно. Важно е да бъдем информирани, и повишавайки нашата осъзнатост, и тази на медицинското съсловие, да въведем реални промени в здравната ни система. Започвайки от самите себе си. Едно изследване, макар и несъвършено, може да даде много ясна представа дали болестта може да е свързана с В12 дефицит. Това е масова епидемия, не се касае за единични случаи! Един елементарен прием на В12 МОЖЕ ДА СПАСИ ЖИВОТ и доведе до обрат в едно “нелечимо” заболяване.  Нека първо да повишим информираността, да създадем специализиран център и лаборатории, които компетентно да се справят с дефицитите и състоянията причинени от тях. И както Сали казва – да не се предаваме. Заедно сме в това!

 

Вижте още:

Д-р Мария Папазова за дефицита на витамин Б 12 и капките за нос с метилкобаламин

 

Фалшива епилепсия, или как спасихме живота на дъщеря ни:

 

Дефицит на витамин Б12 | Моите симптоми

 

А дали не е В12?: Авторката Сали Пачолок към българския читател

 

Д-р Мария Папазова в предаването На кафе при Гала за дефицита на Витамин Б12

 

Втора част на участието на Д-р Мария Папазова в предаването На кафе при Гала за дефицита на Витамин Б12

 




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
1. olivie - позволи ми едно уточнение
19.09.2017 19:41
В12 може да се набавя преди всичко от месото, което ядем, но може де се усвоява и от растенията. Усвояването му обаче зависи дали приемаме фолиева киселина, която я има само в месотои на таблетки естествено. Ако тя не се приема от вегани обаче, задължително предизвиква анемия Организмът регулира вноса на В12 само толкова, колкото му стига за кръвотворенето. Без високи дози по над 1000гами/дн. клетъчната обвивка на нервите не може да се възстановява и те болят. Това се внася само инжекционно или сублингвално. Последното можете да си изпишете от интернет и няма да помислите за друго, защото се равнява на венозно приложение. Помнете само едно - нужна е дневна доза над 1000 гами/дн. сублингвално (под езика, без смучене)
ПП Опаковките са по 90 тбл в курс от 3 месеца. После починете 1 месец и ако се наложи пак направете курс. Цената е около 15лв с безплатна доставка от Канада. (изпитано)
цитирай
2. zahariada - Да
19.09.2017 21:38
Сигурно е така. Мария Папазова е уважавам.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39739202
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031