Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
24.02.2009 17:27 - Григор Димитров ще прибере утешителен бонус за участието си в размер на 1100 евро
Автор: zaw12929 Категория: Политика
Прочетен: 1341 Коментари: 0 Гласове:
0

Григор Димитров загуби драматично с 1:2 сета (6:3, 2:6, 6:7(3:7)) от поставения под номер 3 узбекистанец Денис Истомин в турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Безансон. Нашето момче дойде на надпреварата амбициран , но и уморен психически и физически.

Последваха по два пробива за двамата тенисисти и така бе оформен резултат 6:3 за Григор Димитров в първия сет.

Неуспешните сервис-геймове продължиха и в началото на втория сет. По едно пропуснато подаване от двамата доведе до 1:1. Истомин наруши този ритъм и първи взе гейм след свой сервис, въпреки че Григор поведе в началото с 30:0. В този момент концентрацията на Димитров спадна и нашето момче допусна няколко непринудени грешки. След три пропиляни сет-пойнта и три дюса Димитров все пак се наложи в четвъртия гейм и изравни - 2:2.

Така след размяна на геймове се стигна до 6:6 и драматичен тайбрек, който започна точка за точка до 3:3. В крайна сметка нервите на по-опитния и по-свеж узбек Денис Истомин се оказаха по-здрави и той успя да измъкне победата с четири поредни точки за 7:3.

Въпреки загубата, дошлият на турнира в Безансон с уайлд кард Григор Димитров ще прибере утешителен бонус за участието си в размер на 1100 евро. Освен скромната сума и опита, 17-годишният талант от Хасково спечели и обичта на публиката, която му ръкопляскаше два пъти по-силно в сравнение с неговия противник.

Тагове:   размер,   бонус,