Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.10.2014 07:36 - Ремонтът на бюджета – „опипване на почвата“? : „Луд е не който изяде 5 ЗЕЛНИКА, ( милиарди), а който му ги даде!”
Автор: zaw12929 Категория: Политика   
Прочетен: 1002 Коментари: 0 Гласове:
3

Последна промяна: 07.10.2014 09:23

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
ето го ЗЕЛНИКА: Правителство на малцинство вече сме го яли- означава: казано  ясно: правителство на ГЕРБ, подкрепено от ДПС     ГЕРБ управлява непредвидимо, според каквото му хрумне на лидера, но със сигурност ще си „напазарува” депутати и ще разруши партийни групи
ГЕРБ не иска да си съчетава програмите с тези на други партии, ще кажете няма програма, да но има принципи: да увеличи тока и възрастта за пенсиониране , да замрази доходи, пенсии, южен поток…да изпълнява програмата на колонизаторите на България
ГЕРБ начело с този лидер не може да управлява България и сам и с други партии и това го казаха най точно реформаторите
Не може да има коалиция с ГЕРБ-:





ГЕРБ показа в приказките им през тези 24 часа, ЧЕ НЕ СА СИ ВЗЕЛИ НИКАКВА ПОУКА ЗАЩО БЯХА СВАЛЕНИ ОТ ВЛАСТ И ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖАТ ТОВА УПРАВЛЕНИЕ, както се очертава, че предлагат да го направят.

Не може да има друго правителство: никой не иска подкрепата на ДПС този мит не случайно се формира отдавна от от колонизаторите, КОИТО СА ПРЕВЪРМАЛИ УПРАВНИЦИТЕ НИ В КУКЛИ НА КОНЦИ.Кои са ДПС- партия на бедни хора, такива са 99% от българските турци. Сега- защо привлекли циганите. А ние защо в годините на демокрацията ги пратихме в ГЕТА- за да настигнем САЩ, където негрите са в гета ли?! Или за да са ни удобни за логаритмуване: за да им даваме безплатно ток и вода, а за хлябя все ще откраднат нещо, но при избори ще се отплатят с гласуване срещу дребни суми и си отглеждаме неграмотен електорат…
    ДПС днес и при следващи избори ще е теста ни за демокрация, ако го изключваме, ако го уличаваме в непредизвикани неизвършени престъпления, няма да тръгнем напред, изключвайки 12-17% от населението. да се говори, че ДПС е провалила управлението на Орешарски е грандиозна грешка, защото и либералитв у нас са по скоро леви, защото електората на ДПС са в състава на най бедното население и ДПС говоренето против миналото управление е успех на опозицията, защото БСП не съумя да ги защити, както и да защити успешното на правителството на Орешарски управление, което нормализира страната, наля отново фискалния резерв. Протестите се организираха с много изсипани"субсидии" и от Запад. За да не влизаме в спиралата на безсмислените избори, в които ГЕРБ ще побеждава, но с все по малък резултат ( до сега победите му са 116, 97, вече 89 депутати, да ни организира правителство на малцинството, защото друго не иска и не може този лидер, да се изживява, за „победител” на избори… , но нищо добро за държавата не дава на герберите да направят България трябва да се управлява от сините реформатори, които да направят широка коалиция, с всички  влезли в Парламента партии без ГЕРБ и Атака, при едно правителство на „националното спасение” за срок от една година, после- резултатът ще покаже. Рака ще имаме едно правителство, което копира германското, даже ЕК, където всички се договарят и работят. Ако това се осъзнае днес- ще имаме работещо правителство. Ако не: Правителство ала Бойко, каквото го видяхме 2009-2013 Без обединяване на всички други в управляващи- , ще стопира ГЕРБ заседанията с произволни нерегистрации, което пак сме го видели. Така , че в програмата за „Спасяване на България”, да пише в Правила на народното събрание, че който присъства там, без регистрация, отсъства без уважителна причина- върши престъпление и не само няма да получава заплата, ще плаща глоба, щв се лишава от прерогативи на властта- превоз, командировки в  чужбина, други. Решават политическата криза:  слагане работещо за полза на България ПРАВИТЕЛСТВО! Има си законен ред, а има и практика, която показва кое ще е доброто за държавата, а не за егото на някой лидер!   „Луд е не който изяда 5 ЗЕЛНИКА, ( милиарди), а който му ги дава!”


Нови избори няма да променят ситуяцията, само може някога да уврат главите на  всички, да се обединят и да съставят работещо управление- договорено с точни стъпки, да разберат, че има неотложни задачи

Реформатори и БСП да направят Правителство  на  Националното спасение с точна програма с Министър председател по консенсус:
Ако  преглътнат егото си и помислят за България, ще ни спасят. Време е  и за БСП,да разбере сега  че това, което става може и да не е катастрофа, а нали всяко зло за добро  Ако  БСП те се обърнат към влезлите в парламента  малки партии, с електорат, откъснат от социалистите ...да ги поканят  да работят заедно... да спасят България, който не може да чака.

Най трудна е задачата на реформаторите- да обединят всички, защото тази БСП не е комунистическа партия- и навсякъде има деца на бившите партийци- те не носят отговорност за делата на бащите си, Днес всички носят отговорност за България. ДПС- също е партия на българи!! Нали Ботев ни завеща да живеем в репъблика заедно: българи, турци, цигани..

Време е да го разберат- тези лидери  , да седнат на една маса с тях и да решават неотложните проблеми, доказвайки, че са реформатори , а не да чакат ГЕРБ да ги употребява.
Иска се консенсус... от тези, които могат да го направят... НАПРАВЕТЕ ГО!
ето пример какво мисли да прави ГЕРБ:
Ремонтът на бюджета – неизбежен и мотивиран или „опипване на почвата“? Разнопосочни мнения за предложената актуализация на бюджета изказаха икономисти и експерти пред Investor.bg  От „политически ход“ и „опипване на почвата“ до „неизбежна“ и „мотивирана“ варират определенията за предложената актуализация на държавния бюджет, които Investor.bg събра от икономисти и експерти. Изказани бяха и мнения, че тя е реалистична техническа картина за рисковете, но и че се излъчват негативни сигнали към външните наблюдатели и инвеститорите.

Проф. Боян Дуранкев: Актуализацията на бюджета е политически, не икономически ход

Актуализацията на бюджета е политически, а не икономически мотивиран ход, коментира проф. Боян Дуранкев, преподавател в УНСС. Според него е подходено несериозно, а самото предложение е слабо мотивирано. От 2009 година насам всяка година има актуализация на бюджета, но за първи път се стига до емитиране на такъв дълг, заяви той.

„Гледано е как да се харчи, а не как да се трансферират приходите от едно перо в друго”, допълни икономистът.

Дуранкев критикува и плановете на служебното правителство 2,7 млрд. лева от предлагания нов дълг, в размер на общо 4,5 млрд. лева, да бъдат отделени като резерв за банковата система. „Тези пари са заложени, ако една банка фалира, да има резерв. Няма „ако”, когато се прави бюджет”, категоричен беше Дуранкев.

Според експерта новият дълг е „шамар за данъкоплатците” и решение, което да оправдае големите харчове на следващото правителство. Той изказа и съмнението, че актуализацията, предложена само седмица преди изборите, всъщност е "опипване на почвата", за да се разберат реакциите и нагласите.

В много страни от ЕС бюджетните дефицити надхвърлят лимита от 3%, призна Дуранкев. Той обаче посочи, че този показател се следи стриктно и това ще се отрази негативно на желанието на България да стане част от еврозоната и от банковия съюз.

Според него, ако се стигне до актуализация, тя трябва да бъде в рамките на дефицит от 3% и в никакъв случай да не бъде теглен нов заем, особено за запълване на Фонда за гарантиране на влоговете. По думите му емитирането на нов дълг заради задължения на една частна банка означава просто прехвърляне на дълга от частната институция към данъкоплатеца.

Дуранкев коментира, че методите за спасяване на банки в САЩ и ЕС вече не се тълкуват като добри и морални, защото дискриминират всички останали компании.

Проф. Чавдар Николов: Дефлацията ни изненада

Актуализацията на бюджета е мотивирана и е закъсняла, но има време да се ремонтира бюджетът, смята проф. Чавдар Николов, експерт по международни икономически отношения и макроикономика в ЮЗУ "Неофит Рилски".

Той заяви, че не вярва бюджетът да е бил нарочно сбъркан от кабинета „Орешарски“, както заподозря президентът.

„Възможно е да е имало грешки, но много икономисти, включително и аз, бяхме изненадани от дефлацията“, заяви проф. Николов.

Експертът не очаква обаче ремонтът да реши въпросите за планирането на приходите и проблемите със събираемостта.

Чавдар Николов категорично подкрепя идеята държавата да окаже финансова подкрепа на КТБ, тъй като според него колкото повече се бави решението на проблема, толкова „дупката става по-голяма“. По думите му ще е сериозна грешка поставената под надзор банка да бъде обявена в несъстоятелност.

Вместо това според него с част от планирания заем банката може да се оздрави, а държавата дори ще спечели, ако финансовата институция бъде оздравена, въпреки отделените за целта средства. В цял свят се спасяват банки, припомни проф. Николов.

Икономистът коментира, че поредица от управляващи задават едни след други погрешни рецепти за управлението на държавата и така страната на практика не е излизала от кризата след 2008 – 2009 г.




Гласувай:
3



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zaw12929
Категория: Политика
Прочетен: 14292450
Постинги: 5609
Коментари: 13044
Гласове: 68348
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930