Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.12.2014 19:06 - Разум: Всяко друго решение неминмо води до самоунищожение на човешката раса
Автор: zaw12929 Категория: Политика   
Прочетен: 8404 Коментари: 2 Гласове:
13

Последна промяна: 26.12.2014 20:59

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Разум:  Всяко друго решение води до самоунищожение на човешката раса
Zahari Gerov
· Top Commenter ·
Светът вече трябва да разбере,че цялата досегашна политика на всички държави,трябва да бъде променена в Световен мащаб,като водещи станат "Принципите на Разума". Всяко друго решение неминуемо води до самоунищожение на човешката раса.Не трябва човешката раса ,заради "интересите" на няколко отделни неразумни същества,които дори не са напълно наясно със собствените си интереси,да бъде унищожена.Светът е възможно да стане едно прекрасно място за живот на всички живи същества. Еволюцията на Разума ,сега е на достатъчно приемливо ниво ,за да бъде осъществено това.

Поводът:
image

В Москва използват изтривалки с цветовете на американското знаме (снимка+видео)

Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/256942.html

 В съответствие със законите на джудото, американските санкции създадоха идеална ситуация за провеждане на защитна маневра, която ще насочи грубата сила на противника срещу самия него. Което се случва именно сега - търговска банка "Русия" стана първата кредитна институция, работеща единствено и само с рубли, а пред нейната централа ще бъде монтирано огромно изображение на златна рубла като "символ на стабилността на рублата и нейната пълна гарантираност със златните резерви на страната".

 

 

Днес, ресурсите на руската икономика и на страната са достатъчни, за да се пресекат всички сегашни или бъдещи западни спекулации, които дълго време я разоряваха: " На сегашния етап Русия повече не бива да зависи от чужди валути. Вътрешните й ресурси я направиха непристъпна крепост за политическите машинации", твърдят от Кремъл. И това е само началото

Американските финансисти се изказват напълно конкретно - Русия може да унищожи икономиката на САЩ с четири хода.
"Златният бръмбър "- известният трейдър на световния пазар за злато Джим Синклер  обясни как може да стане това. Първият удар може да бъде нанесен по долара. Силата на американската национална валута се базира на едно съглашение със Саудитска Арабия и ОПЕК, че всички договори за доставка на енергоносители ще бъдат номинирани в долари. Така, след падането на т.нар. "златен стандарт", щатският долар получи обезпечение във вида на суров петрол. Ако Русия хвърли ръкавица на петродолара, ако започне да продава своите енергоносители в друга валута, ще има съвсем друга картина във финансовия свят и на първо място загуба на американското финансово влияние върху Европа. Ако Русия започне да продава срещу евро, доларът ще падне под ниво 1,5 долара за евро. В резултат на това, курсът на единната европейска валута ще скочи нагоре, цената на петрола и газта за европейците ще намалее и те ще бъдат във възторг от възможностите да се разплащат директно в евро. Следващият удар обаче ще е по потребителите на горива в САЩ, и той ще се превърне в нокдаун за Обама. Уличната цена на бензина в Америка ще нарасне главоломно - до 5 долара за галон, а понеже САЩ са страна на автомобилите, такава цена редовите американци никога няма да простят на своето правителство. Четвъртият удар обаче ще нокаутира американския фондов пазар. Русия държи петродолара с една ръка и може да отговори на бъдещи санкции по такъв начин, че само за един миг да предизвика крах на индекса Dow (водещият индикатор на американския капиталов пазар), какъвто историята не е виждала. В резултат на всичко това САЩ ще бъдат принудени да използват във външната си търговия вече не разплащания в долари - а в някаква друга валута - примерно евро, юан или йена, което ще бъде равносилно на "изстрел от револвер в собствения крак". Руснаците могат да преобърнат американската икономика на 180 градуса и напълно да я унищожат. Тази икономическа ядрена бомба в ръцете на Путин, може да бъде взривена във всеки един момент. Затова и финансистите са значително по-разумни от политиците.  

Завоят на Владимир Путин към Изтока вече не може да бъде поставян под съмнение.

Състоялият се през миналата седмица Международен икономически форум в Санкт Петербург бе особено символичен за руския президент поради факта, че това е неговият роден град. Скритият акцент зад пищността обаче беше кои точно лидери присъстват на събитието.

Въпреки че вечерните приеми, организирани от руските компании, съперничеха успешно на баловете от "Евгений Онегин" на великия Александър Пушкин, ръководителите на големите американски дружества, като Лойд Бланкфейн от Goldman Sachs, липсваха. Най-високопоставените лица бяха от Китай, начело с вицепремиера Ли Юанчао.

Още по темата Путин насочва Газпром към Китай   Това не попречи на Путин да бъде нетърпелив да подчертае значението на мащабната 30-годишна сделка на Газпром с China National Petroleum Corporation (CNPC), както и на създаването на нов Евразийски съюз с Русия начело, пише CNBC.

Руският президент се разграничи от ефектите от санкциите спрямо руската икономика, както и от тези срещу неговите лични приятели, и обеща занапред да се разчита по-малко на западния внос. Същевременно гуверньорът на Руската централна банка бе непреклонен в анализа си пред бизнес лидерите, че страната не се нуждае от подкрепата на другите членки на Г8 – групата на водещите развити държави.

Коментирайки с усмивка, Путин се ангажира да се обърне от Запад на Изток. Заявката му бе приета с радостни аплодисменти от бизнес лидерите, посетили събитието.

Силната позиция на Путин спрямо Украйна, водена отчасти от наличието на голямо руско етническо малцинство в страната, изглежда се радва на широка подкрепа сред руснаците. Тя обаче е по-малко положителна за чуждестранните и местни инвестиции в Русия, след като инвеститорите вече започнаха да обменят рубли за долари.

Путин: Санкциите срещу Русия ще ударят като бумеранг Запада кономическите санкции като инструмент за политически натиск в крайна сметка ще атакуват икономиките на страните, които ги започнаха", посочи президентът. "Събрали сме се тук за икономически дискусии, но не можем да зачеркнем и политиката", отбеляза Путин. Още по темата   Путин: Газовата сделка с Китай е най-голямата в ерата на СССР и Русия Путин: Разочаровани сме от реакцията на ЕС спрямо газовия дълг на Украйна Той добави, че Москва планира да разшири Евразийския съюз, като в основата му ще бъдат Русия и Китай.

Владимир Путин разкритикува и украинското временно правителство, посочвайки, че сегашната напрегната ситуация "не се дължи на Русия". По думите му Киев "злоупотребява със своето положение". 

Същевременно той призова Украйна към "конструктивен диалог". "Надявам се да се договорим", каза руският президент. "И все пак, като пред семейство, мога да кажа: искат отстъпка, но трябва да платят поне за периода, в който са важали предишните цени, когато имаше отстъпки. А те и това не искат да платят. Как да разрешим ситуацията?".

"На практика доставяхме газ на Украйна безплатно. Кой би се съгласил на това?", добави Путин.

Освен това руският президент обвини Украйна за застрашването на доставките на газ за Западна Европа. "Русия винаги се е опитвала да е надежден доставчик на енергоносители за Европа. Сегашната заплаха за доставките за Европа възникнаха не по наша вина, а, нека го кажем честно, по вина на транзитната държава - Украйна, която злоупотребява с положението си на коридор за газа ни към Европа", добави той.

Въпреки постигнатата мегасделка с Китай речта на Путин пред бизнес лидерите идва в момент на несигурност за руската икономика. Инвеститорската предпазливост за последствията от руските действия в Украйна, в съчетание със санкциите срещу редица местни предприятия и заможни хора, допринесоха за засилване на вероятността от изпадане в рецесия още през първата половина на годината.

Същевременно агресивната позиция на Путин спрямо Украйна, която отчасти е предизвикана от наличието на значителното руско етническо малцинство там, продължа да се радва на широка популярност в рамките на федерацията.

уското правителство все още може да прибегне до използването на своите златни резерви, за да овладее спада на рублата, прогнозираха пред CNBC валутни експерти.

През миналата седмица слухове посочиха, че Русия е на ръба на продажба на своите златни резерви след рязкото отстъпление на рублата въпреки покачването на лихвените проценти. Въпреки това Джон Бътлър, главен инвестиционен директор в Atom Capital, и Алистър Маклеод, експерт от GoldMoney Foundation, вярват, че президентът Владимир Путин може да прибегне до някаква форма на "златен стандарт", за да се опита да заздрави руската икономика.

"Решението (за златния стандарт – бел. ред.) все още е в ръцете на Русия", посочи Маклеод.

"Няма съмнение, че Русия и Китай, както и други евразийски държави в тяхната сфера на влияние, трупат злато. Индикациите са, че те го виждат като възможност за подмяна на щатския долар за трансграничната търговия", добави експертът.

Дали Русия всъщност ще реши да направите това е друг въпрос, каза Маклеод, като добави очакванията си, че централната банка едва ли ще има смелост да прибегне до такъв ход на този етап. Въпреки това той каза, че ако Путин е "провокиран достатъчно", волята му ще надделее над всички мненията на служители в банката.

"В интерес на Русия е да се отърси от раздуващите се западни валути и да базира своята икономика на стабилен актив, като златото", каза лаконично той.

Страните, които са задлъжнели, но осигуряват значително благосъстояние на своите граждани, ще бъдат най-застрашени от завръщането на златото като основен актив, посочи Маклеод. По думите му по този начин Русия може да изгради своеобразно "оръжие за масово финансово унищожение".

В началото на 1970 г. администрацията на президента Никсън прекъсна връзката между златото и долара на фона на растящата инфлация, повишаването на разходите вследствие на войната във Виетнам, и петролната криза.

Преди това фиксирани количества злато бяха пряко конвертируеми към щатския долар и обратно. Това означаваше, че паричното предлагане теоретично е ограничено от размера на притежаваното злато, а обменните курсове се основаваха на разликата в цената за една тройунция злато между долара и чуждестранна валута.

През последните години Русия агресивно изкупува големи обеми от жълтия метал и формира по-тесни връзки със съседен Китай по отношение на валутния обмен. Към края на ноември страната притежава 38,2 млн. тройунции според последните данни на Руската централна банка (РЦБ).

"Физическите обеми се покачват, но тяхната стойност в долари не се променя много заради цената на златото, която пада", посочи главният икономист на BCS Financial Group Владимир Тихомиров. "Редица централни банки купуват злато, след като цената му спадна", допълни той.

РЦБ се възползва от по-ниските цени на благородния метал, за да повиши златните си резерви, след като използва голяма част от общите запаси с цел ограничаване спада на рублата преди валутната криза да ескалира през месеца.
"Основен недостатък на страната е, че рублата е силно обвързана с цената на петрола. Едно евентуално обвързване и със златото би я свързало с втора стока", изтъкна Финикс Кален, директор на звеното за нововъзникващите пазари в Societe Generale.        Путин призова членовете на правителството да използват активно режима на ръчно управление на икономиката. Министър-председателят Дмитрий Медведев също обяви, че по много въпроси е готов да премине към изпълнение на режима, както направи страната по време на кризата през 2008 г., информира РБК.

„Ние трябва да координираме работата на всички министерства и ведомства, нужно е да се координира работата с президентската администрация, с централната банка, необходимо е всичко да се държи под контрол. Ако е необходимо, въпреки че на някой може и да не му харесва, в този случай е абсолютно оправдано да се превключи на т.нар режим на ръчно управление. В този случай няма от какво да се срамуваме“, заяви държавният глава по време на среща с членовете на правителството, цитиран от ТАСС.

Путин също така възложи на членовете на правителството да организират работата по сектори, както постъпи страната по време на кризата от 2008-2009 г. По думите на президента трябва да е ясно „кой за какво е отговорен, какво е положението в най-големите предприятия, които са гръбнакът на страната, как това се отразява на заетостта и по какъв начин се разрешават въпросите от социален характер в предприятията“.

 

 




Гласувай:
13



1. zaw12929 - Търговски център в Москва започна ...
26.12.2014 19:27
Търговски център в Москва започна да използва изтривалки с цветовете на американското знаме. Според управителите на мола, това е израз на непокорство заради политиката на Съединените щати към Русия, информира НТВ. Изтривалките с американския флаг предизвикаха различни реакции у клиентите. Някои приветстваха решението и с удоволствие изтриха крака в знамето. Според други жестът е глупав и безсмислен. Засега знамето-изтривалка не се продава, но според собствениците на мола, към него има интерес от клиенти.

http://www.novini.bg/news/256942.html
цитирай
2. zaw12929 - Руската валута рязко поскъпна на ...
26.12.2014 19:48
Руската валута рязко поскъпна на търговете на московската борса днес следобед, с около 1 рубла спрямо долара и еврото.

Сутринта доларът беше на стойност 43,66 рубли, а еврото - 55,5 рубли (и двата курса бяха рекордни), а сега курсът на долара се задържа на ниво 41,87 рубли, а на еврото - 53,41 рубли. Причините за това рязко поскъпване не се съобщават.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zaw12929
Категория: Политика
Прочетен: 14260112
Постинги: 5609
Коментари: 13044
Гласове: 68330
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930