Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.12.2015 13:49 - Американски "фирми" и сървъри пазят "джихадистките сайтове" US генерал: Бяхме твърде глупави с ИД!
Автор: zaw12929 Категория: Политика   
Прочетен: 1834 Коментари: 2 Гласове:
7

Последна промяна: 02.12.2015 14:36

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  ИДИЛ СПЕЦИАЛНОТО ДЕТЕ НА АМЕРИКА:
   Aмерикански "фирми" и сървъри пазят ;"джихадистките сайтове"
; US генерал: Бяхме твърде глупави с ИД!

image
•  „Анонимните” обвиниха американска компания, че пази сайтовете на „Ислямска държава”
•  Хакерите ударили на камък с 40 уебстраници на терористите
•  Джихадистите им се изсмяха - "Тия са идиоти"

Хакерската група „Анонимните” обяви, че американската компания “CloudFlare” предоставя киберзащита на сайтовете на „Ислямска държава”. Разкритието е част от войната, която хакерите обявиха на терористите след атентатите в Париж на 13 ноември, съобщава „Гардиън”.
“CloudFlare” е основана през 2009 г. в Калифорния, а основната специалност на компанията е предоставянето хостинг и защита срещу DDoS атаки.

Преди няколко години “Wall Street Journal” номинира “CloudFlare” за една от най-иновативните интернет компании, а и до днес специализираните медии поставят калифорнийците в челните места на своите класации.

Въпреки това, „CloudFlare” има спорен имидж, а обвинението отправено, от „Анонимните” не е първото такова.

През 2011 година компанията става известна с това, че предоставя киберзащита на хакерската група LulzSec.

LulzSec е считана за конкурентни на „Анонимните” хакери, като двете групи имат доста противоречиви взаимоотношения, включващи както помощ, така и предателство.

Хакерите от LulzSec стават известни предимно с атаките си срещу Рупърт Мърдок, но са извършвали и кибер нападения и срещу сайтовете на ФБР, ЦРУ и Пентагона.

CloudFlare хоства сайтовете на LulzSec и предоставя защита срещу DDoS атаките извършвани през 2011 от разузнавателните служби на САЩ над хакерите.

Въпреки това по думите на изпълнителният директор на CloudFlare Матю Принс, компанията е имала приятели в разузнавателните среди, които са били гневни от защитата на LilzSec.

В началото на 2015 година стана ясно, че топ 3 от чат стаите използвани за онлайн комуникация от „Ислямска държава” са пазени от CloudFlare, въпреки това обаче САЩ не са поискали компанията да преустанови дейността си.

„CloudFlare защитава сайтовете на ИДИЛ от хакерски атаки. Всеки път, когато се опитваме да свалим определен сайт, свързан с „Ислямска държава”, CloudFlare се намесва и ни пречи”, съобщават хактивистите „Анонимните”. „Тази компания защитава поне 40 ислямистки сайта, от които 37 откровено пропагандират тероризъм”, твърдят те.

„Освен това някои сайтовете имат и свои форуми, където потенциалните терористи получават технически съвети”, заявяват хакерите.
image


image
Всякакви сондажи за американско-руска коалиция срещу ИД са не само нежелателни, а и празни приказки

плановете:  Вашингтон трябва да признае новите геополитически реалности. Най-добрата алтернатива на  ИД в Сирия и Западен Ирак е една НОВА НЕЗАВИСИМА СУНИТСКА ДЪРЖАВА.Не ИД, а на нейно място, но върху петрола на Сирия и на подчинение на САЩ държава, която да продължи същата дейност. Този "Суни-стан"ще  има икономически потенциал: производител на петрол ще бъде защитен вал както срещу Асад, така и срещу съюзения с Иран Багдад.
 

image
 

Майкъл Флин за грешките на САЩ и за бъдещето в Сирия30 ное 2015 21:30, Боряна Павлова

44


(function() {
var e = document.createElement("script"); e.async = true;
e.src = document.location.protocol
+ "//connect.facebook.net/bg_BG/all.js#xfbml=1";
document.getElementById("fb-root").appendChild(e);
}());







ado.slave("adoceaninvestorbgybrijvmtak", {myMaster: "6EGqlZ3DA43gG1fcyuNFoZvwTsD_NVsbPnwuuL_sErz.37" });







Снимка: Twitter



Майкъл Флин е служил в Американската армия над 30 години, а за последно е бил начело на военното разузнаване. Преди това е съветник в администрацията на Барак Обама. От 2004 до 2007 той е бил в Афганистан и Ирак, където е командир на специалните сили на САЩ.
Флин е един от хората, издирвал Абу Мусаб аз Заркауи, предшественика на Абу Бакр ал Багдади, който днес е начело на "Ислямска държава".
В интервю за "Der Spiegel" Флин обяснява за възхода на "Ислямска държава" и как емоциите от 11 септември са подхлъзнали САЩ към грешна стратегия.
Последните няколко седмици, дори месец, бяха ознаменувани от атаките на "Ислямска държава" в Ливан, в Ирак, в Париж, със сваляне на руския еърбъс над Синайския полуостров. И така терористите вече действат на международно ниво. Флин обяснява, че това всъщност не е изненада. ИД е предупредила нееднократно, че ще пренесат атаките и в Европа.
"Просто не мисля, че хората ги взеха насериозно", пояснява генералът. "Когато разбрах за атаките в Париж, отначало си помислих "О, Боже, тези хора отново атакуват, а ние бездействаме". Според него разузнаването и в Европа, и в САЩ, е пропуснало да отбележи фактът, че ИД е пренесла лидерските си структури на Запад.
Той пояснява, че всъщност идеята не е нова. Идеята е стара, дори Осама бин Ладен е говорил за тази стратегия - да се създадат по-подвижни, по-малки и по-лесно приспособими терористички клетки. Така е по-лесно да се действа и по-трудно те могат да бъдат разкрити от властите.
"В Париж бяха 8 души. В Мали 10. Може би следващият път един или двама ще са достатъчни", предупреждава Флин.
Проблемът обаче е, че подобни атаки не винаги са координирани от лидерските структури. Според Флин подобни атаки могат да бъдат организирани и без да са одобрени или организирани от лидерите на ИД в Сирия. Според него разузнаването трябва да има предвид това, когато разследва.  
"Няма ясна структура и някой на върха, както при нашите структури", обяснява той. Според него никой не получава конкретна задача, а просто окуражение да прославя идеологията. А после джихадистът сам избира целите си, организира останалите и провежда мисията.
За Абу Бакри ал Багдади Флин обяснява, че той е много по-различен от Осама бин Ладен или пък пък от Зауахири.
"Бин Ладен и Зауахири във видеата си са седнали, кръстосали са крака, флаговете са зад тях, а в скута си държат Калашников. Те се представят като войници", казва генералът.
"Багдади обаче отиде в джамия в Мосул, излезе на терасата и говори от там, като Папата, облечен изцяло в черно. Той застана там като служител на светиите и провъзгласи Ислямския Халифат. Това беше един много, много символичен акт. Издигна борбата от военна, тактическа битка и превърна конфликта в религиозна и глобална война", обяснява Флин.
Според него обаче премахването на ал Багдади не би имало ефект. "Казвахме си: "Ще убиваме лидерите и следващия няма начин да е толкова добър". Това обаче не сработи, защото Багдади е по-добър от Заркауи, а той беше по-добър от бин Ладен", твърди генералът. Всъщност, дори убийството на водачите е в "услуга" на терористичните организации. Така лидерите им се превръщат в мъченици. Самият Флин казва, че би предпочел да беше видял бин Ладен, или пък Заркауи, зад решетките.
Той пояснява, че Багдади е доста по-умел в набирането на чуждестранни бойци. Ако по времето на Заркауи около 150 чужденци са се вливали в редиците на Ал Кайда, то в ИД под ръководството на Багдади хиляди чужденци от над 100 държави се присъединяват към халифата. Багдади се възползва от предимствата, които му дават съвременните технологии и комуникации.
Заркауи е бил и много по-груб, брутален в убийствата. По негово време в Багдад хората са убивани на опашки пред бюрата по труда. Багдади е много по-умен и прецизен, но и много кръвожаден.
Прецизност се  наблюдава и в набирането на доброволци. ИД записват всичко, имат и своеобразно "интервю", в което питат хората дали имат опит, могат ли да боравят с оръжия, имат ли опит в медиите. Потенциал, който лесно прераства в опасна, но и неконвенционална сила.
За военното ръководство на ИД обаче Багдади разчита на подставени лица. Флин обяснява, че най-вероятно става въпрос за редица хора, отговорни за военните операции, логистика, финанси и други. Те са от всякакви нации - египтяни, саудити, чеченци, дагестанци, американци, европейци. Генералът обяснява, че според данни на разузнаването Рака, неофициалната столица на ИД, е разделена на зони, според това какъв език говорят населяващите. Например австралийците имат свой собствен регион, близо до останалите англоговорящи.
Такъв враг обаче не е лесен за справяне. Флин отбелязва, че няма как Западът да се пребори с ИД само с въздушни удари. Но военна операция не е единственото нещо, което трябва да се направи. Трябва цялостна стратегия, чрез която ИД да бъде лишена от контрол над териториите си. След което трябва в региона да бъде установена сигурност и стабилност в региона, за да се привлекат обратно бежанците.
Това със сигурност не е бърза задача. Първо трябва да бъдат заловени и елиминирани лидерите на ИД, да се разрушат мрежите, да се прекъсне финансирането и да се остане в региона, докато нормалният ритъм на живот не се върне поне малко. Задача, която ще отнеме години. Флин дава за пример мисията на Балканите - започнала още през 90-те години и продължила над 2 десетилетия.
Балканите обаче могат да се окажат ценен урок за справяне с кризата в Близкия изток. Според Флин същата стратегия - разделяне на територии, за чието управление после да поемат отговорност няколко нации. Трябва и коалиционна военна структура, както и участие на ООН. Според Флин САЩ могат да бъдат отговорни за един регион, Русия за друг, Европа за трети и т.н. Той подчертава и важността на арабските нации в тази операция.

"Този модел ни дава възможности - например Русия може да използва влиянието си върху Иран, за да изтегли Техеран силите си от Сирия", посочва генералът. За целта обаче е нужно да се работи конструктивно с Русия. "Независимо дали ни харесва или не, Русия избра да отиде в Сирия и да се въвлече във военна операция. Те са там, и това драматично променя динамиката. Така че няма как да кажем, Русия е лоша, да си ходи у дома. Няма да се случи, погледнете реално на нещата", посочва Флин.
Но това е в бъдещето. Сега трябва да се оправят някои грешки от миналото.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/blizak-iztok/2015/11/30/priznanie-ot-us-general-biahme-tvyrde-glupavi-s-id.284982
 

Признание от US генерал: Бяхме твърде глупави с ИД!

Майкъл Флин е служил в Американската армия над 30 години, а за последно е бил начело на военното разузнаване  В интервю за "Der Spiegel" Флин обяснява за възхода на "Ислямска държава" и как емоциите от 11 септември са подхлъзнали САЩ към грешна стратегия.
Последните няколко седмици, дори месец, бяха ознаменувани от атаките на "Ислямска държава" в Ливан, в Ирак, в Париж, със сваляне на руския еърбъс над Синайския полуостров. И така терористите вече действат на международно ниво. Флин обяснява, че това всъщност не е изненада. ИД е предупредила нееднократно, че ще пренесат атаките и в Европа.
"Просто не мисля, че хората ги взеха насериозно", пояснява генералът. "Когато разбрах за атаките в Париж, отначало си помислих "О, Боже, тези хора отново атакуват, а ние бездействаме". Според него разузнаването и в Европа, и в САЩ, е пропуснало да отбележи фактът, че ИД е пренесла лидерските си структури на Запад.
Той пояснява, че всъщност идеята не е нова. Идеята е стара, дори Осама бин Ладен е говорил за тази стратегия - да се създадат по-подвижни, по-малки и по-лесно приспособими терористички клетки. Така е по-лесно да се действа и по-трудно те могат да бъдат разкрити от властите.
"В Париж бяха 8 души. В Мали 10. Може би следващият път един или двама ще са достатъчни", предупреждава Флин.
Проблемът обаче е, че подобни атаки не винаги са координирани от лидерските структури. Според Флин подобни атаки могат да бъдат организирани и без да са одобрени или организирани от лидерите на ИД в Сирия. Според него разузнаването трябва да има предвид това, когато разследва.  
"Няма ясна структура и някой на върха, както при нашите структури", обяснява той. Според него никой не получава конкретна задача, а просто окуражение да прославя идеологията. А после джихадистът сам избира целите си, организира останалите и провежда мисията.
За Абу Бакри ал Багдади Флин обяснява, че той е много по-различен от Осама бин Ладен или пък пък от Зауахири.
"Бин Ладен и Зауахири във видеата си са седнали, кръстосали са крака, флаговете са зад тях, а в скута си държат Калашников. Те се представят като войници", казва генералът.
"Багдади обаче отиде в джамия в Мосул, излезе на терасата и говори от там, като Папата, облечен изцяло в черно. Той застана там като служител на светиите и провъзгласи Ислямския Халифат. Това беше един много, много символичен акт. Издигна борбата от военна, тактическа битка и превърна конфликта в религиозна и глобална война", обяснява Флин.
Според него обаче премахването на ал Багдади не би имало ефект. "Казвахме си: "Ще убиваме лидерите и следващия няма начин да е толкова добър". Това обаче не сработи, защото Багдади е по-добър от Заркауи, а той беше по-добър от бин Ладен", твърди генералът. Всъщност, дори убийството на водачите е в "услуга" на терористичните организации. Така лидерите им се превръщат в мъченици. Самият Флин казва, че би предпочел да беше видял бин Ладен, или пък Заркауи, зад решетките.
Той пояснява, че Багдади е доста по-умел в набирането на чуждестранни бойци. Ако по времето на Заркауи около 150 чужденци са се вливали в редиците на Ал Кайда, то в ИД под ръководството на Багдади хиляди чужденци от над 100 държави се присъединяват към халифата. Багдади се възползва от предимствата, които му дават съвременните технологии и комуникации.
Заркауи е бил и много по-груб, брутален в убийствата. По негово време в Багдад хората са убивани на опашки пред бюрата по труда. Багдади е много по-умен и прецизен, но и много кръвожаден.
Прецизност се  наблюдава и в набирането на доброволци. ИД записват всичко, имат и своеобразно "интервю", в което питат хората дали имат опит, могат ли да боравят с оръжия, имат ли опит в медиите. Потенциал, който лесно прераства в опасна, но и неконвенционална сила.
За военното ръководство на ИД обаче Багдади разчита на подставени лица. Флин обяснява, че най-вероятно става въпрос за редица хора, отговорни за военните операции, логистика, финанси и други. Те са от всякакви нации - египтяни, саудити, чеченци, дагестанци, американци, европейци. Генералът обяснява, че според данни на разузнаването Рака, неофициалната столица на ИД, е разделена на зони, според това какъв език говорят населяващите. Например австралийците имат свой собствен регион, близо до останалите англоговорящи.
Такъв враг обаче не е лесен за справяне. Флин отбелязва, че няма как Западът да се пребори с ИД само с въздушни удари. Но военна операция не е единственото нещо, което трябва да се направи. Трябва цялостна стратегия, чрез която ИД да бъде лишена от контрол над териториите си. След което трябва в региона да бъде установена сигурност и стабилност в региона, за да се привлекат обратно бежанците.
Това със сигурност не е бърза задача. Първо трябва да бъдат заловени и елиминирани лидерите на ИД, да се разрушат мрежите, да се прекъсне финансирането и да се остане в региона, докато нормалният ритъм на живот не се върне поне малко. Задача, която ще отнеме години. Флин дава за пример мисията на Балканите - започнала още през 90-те години и продължила над 2 десетилетия.
Балканите обаче могат да се окажат ценен урок за справяне с кризата в Близкия изток. Според Флин същата стратегия - разделяне на територии, за чието управление после да поемат отговорност няколко нации. Трябва и коалиционна военна структура, както и участие на ООН. Според Флин САЩ могат да бъдат отговорни за един регион, Русия за друг, Европа за трети и т.н. Той подчертава и важността на арабските нации в тази операция.

"Този модел ни дава възможности - например Русия може да използва влиянието си върху Иран, за да изтегли Техеран силите си от Сирия", посочва генералът. За целта обаче е нужно да се работи конструктивно с Русия. "Независимо дали ни харесва или не, Русия избра да отиде в Сирия и да се въвлече във военна операция. Те са там, и това драматично променя динамиката. Така че няма как да кажем, Русия е лоша, да си ходи у дома. Няма да се случи, погледнете реално на нещата", посочва Флин.
Но това е в бъдещето. Сега трябва да се оправят някои грешки от миналото.

image

Барак Обама връчи Медала на свободата на Стивън Спилбърг



Гласувай:
8



1. zaw12929 - През юни, Русия подписа голяма с...
02.12.2015 14:31
През юни, Русия подписа голяма сделка за ядрено сътрудничество със Саудитска Арабия. От края на последното десетилетие, саудитците се опитват да прилагат планове за изграждане на най-много 16 търговски атомни електроцентрали. Саудитска Арабия подписаха споразумение с ядрените сили като САЩ, Франция, Китай и Аржентина, за да се ускори създаването на ядрени реактори.

Саудитците се надяват, че ядрената програма ще им даде възможност да се използва масло изключително за продажба в чужбина, за да печелят повече приходи в твърда валута.
цитирай
2. kvg55 - Глупаците САЩ?
02.12.2015 16:13
Ха, глупави били. Създали са ИД с определена задача и още я използват за империалистическите си цели. А фактът, че една компания прави услуга на ИД и правитеството на САЩ не може да я принуди да прекрати това, означава, че в САЩ управляват корпорациите, а не президента.
Интересно и полезно четиво. Поздрави!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zaw12929
Категория: Политика
Прочетен: 14209079
Постинги: 5609
Коментари: 13044
Гласове: 68274
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031