Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.01.2022 19:18 - Русия намеква за ядрени ракети „по-близо до бреговете на САЩ“? "Ню Йорк таймс": Не ясно дали това е опит за сплашване на Запада
Автор: zaw12929 Категория: Политика   
Прочетен: 1356 Коментари: 6 Гласове:
11

Последна промяна: 18.01.2022 07:39

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

 време на преговорите за сигурност с представители на САЩ и НАТО руските дипломати са загатнали за възможността за разполагане на ядрени ракети „по-близо до американските брегове“, ако Западът не приеме исканията на Москва за гаранции за сигурността в Европа. Подобно твърдение се съдържа в статия, публикувана в "Ню Йорк таймс", която се позовава на западни дипломати, участвали в дискусиите с Русия, предаде БНР.
Още по темата
Столтенберг: Не сме сигурни за плановете на Русия

Според изданието руски представители не са обявили директно подобни планове.

Вестникът не уточнява как точно са изразени тези намеци, както и за кои конкретни държави и територии, разположени "по-близо до бреговете на Съединените щати", става дума.

В статията обаче се твърди, че това ще намали времето на ракетите за приближаване до целта до пет минути.

Според авторите на статията е невъзможно да се каже колко сериозни са подобни планове и дали те са опит за сплашване на западните страни, за да ги принудят да приемат руските искания в преговорите.

В същото време, както отбелязват журналистите, подобни намерения напомнят за Карибската криза от началото на 60-те години.

Прочети още на:
https://www.dnes.bg/top-novini/2022/01/17/rusiia-namekva-za-iadreni-raketi-po-blizo-do-bregovete-na-sasht.517219







Гласувай:
11



1. zaw12929 - УСПЯХ ДА ПУБЛИКУВАМ БЛАГОДАРЯ ЗА ...
17.01.2022 19:21
УСПЯХ ДА ПУБЛИКУВАМ
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩТА
цитирай
2. zaw12929 - „Ковид влошава някои от сърдечн...
17.01.2022 19:24
„Ковид влошава някои от сърдечно-съдовите състояния. Или дори може и да предизвика такива. Това е доказано абсолютно категорично. Когато се активизират тези усложнения, се увелича и сърдечно-съдовата смъртност. Защото хората са се уплашили от Ковид мерките и Ковид опасността и не са отишли навреме в болницата. И за съжаление здравната система регистрира домашна сърдечно-съдова смъртност“.

Проф. Иво Петров отново акцентира на факта, че у нас нямаме автоматични дефибрилатори на обществени места. Той припомни, че Софийска община е приела да бъдат инсталирани автоматични дефибрилатори на големите спирки на метрото. „Това наистина е първа стъпка от пилотния проект да стане не изключение, а правило. Както е правило в множество европейски страни и много страни по света. Още повече, че имаме и европейска директива. Не казвам задължени, но сме призвани дори и от морална гледна точка да я спазваме. Тъй като тя спасява човешки живот“ь каза той пред Bulgaria ON AIR.

Относно спрените планови приеми в болниците, проф. Петров бе категоричен, че „това е проблем, защото има различни виждания, от гледна точка на планов прием. Какво значи планов, какво значи спешен. Пак засягам сърдечно-съдовите и онкологични заболявания. Не бих казал, че едно сърдечно-съдово или ритъмно нарушение, или онкологично нарушение е планово. Тъй като във всеки един момент тези състояния могат да бъдат дестабилизирани. И когато те не се лекувани навреме, се оказва, че конкретният пациент не е толкова планов, колкото може някой да си представи. Освен това се позволява на пациентите да решават, дали са планови, и дали са спешни“, коментира кардиологът.

Прочети още на: https://www.dnes/koronavirus/2022/01/17/prof-petrov-planyt-za-80-zaetost-na-leglata-e-katastrofalen.517321

цитирай
3. zaw12929 - Яденето на прекомерни количества ...
17.01.2022 19:27
Яденето на прекомерни количества храна води не просто до напълняване, но и до трупане на неприятни и трудни за сваляне мазнини по тялото. Причината е, че когато надхвърлим стандартния си калориен прием, тялото преминава в режим на презапасяване и започва да складира излишните калории под формата на мазнина.



Как се стига до преяждане?

Често се случва преходът от чувство на глад към чувство на преяждане да стане съвсем неусетно. Това е така, защото има забавяне на сигналите, които предават информация до мозъка относно разтягащия се стомах.


Тялото ни има много сложен начин да ни каже кога сме гладни и кога сити; изискват се редица хормони, които се произвеждат в отговор на наличието или липсата на храна в храносмилателната система. Ако консумираме правилно количеството храна и я приемаме достатъчно бавно, изпитваме чувството на ситост – пълнота, която потиска желанието за ядене.


Когато е дошъл моментът на преяждане?

Един от първите симптоми на явно преяждане е усещането за недостиг на въздух, тъй като препълненият стомах се притиска в диафрагмата, ограничавайки капацитета на белите дробове. Поради тази причина пасивната “почивка” след обилно хранене не е добър вариант. Много по-добре би ни се отразила кратка разходка.

На следващо място, усещането за тежест и преяждане може да е резултат от твърде бързото хранене, както и от приема на много повече мазнини, отколкото е редно. Особено характерни са т. нар. жлъчни кризи, които най-често се провокират от грешка в диетата и прием на прекалено много мазнини наведнъж. Водещо оплакване е много силната болка в горната част на корема, разпространяваща се към дясното подребрие.

По-голямата част от храната, която попада в стомаха при преяждане, състояща се основно от мазнини и въглехидрати, води до отделяне на голямо количество инсулин, което от своя страна може да се изрази като чувство на умора и сънливост за няколко часа след обилно хранене. Конкретната причина е резкият спад в нивата на кръвна захар.

Прочети още на: Как да спрем преяждането? | Puls - https://www.Puls/khranene-c-21/kak-da-sprem-preiazhdaneto-n-43398
цитирай
4. kvg55 - zaw12929,
17.01.2022 20:30
Не били им ясни плановете на Русия. Скоро ще им се изяснят.
цитирай
5. zaw12929 - до каква степен стресът ускорява ...
18.01.2022 11:59
до каква степен стресът ускорява химичните промени, които настъпват в ДНК през целия живот и това ли е причината за стареенето на нашите артерии, мозък, панкреас и други органи.



За да разберат, учените са взели кръвни проби от 444 души на възраст между 19 и 50 години, за да анализират свързани с възрастта химически промени в ДНК, установени от GrimAge - епигенетичен часовник, предназначен да измерва тези промени, както и други здравни маркери.



Участниците също така са отговорили на въпроси, поставени, за да разкрият нивата на стрес и психологическа устойчивост - способността на човек да се адаптира към трудностите.



Анализирайки резултатите от проучването, изследователите намират, че дори след като се вземат предвид фактори като тютюнопушене, индекс на телесна маса или доходи, хората с по-високи нива на стрес са с маркери за ускорено стареене и физиологични промени, като повишена инсулинова резистентност.



Инсулиновата резистентност е един от маркерите на стареенето. С възрастта панкреасът намалява способността си да отделя инсулин и различните тъкани също губят чувствителност към този хормон, който транспортира глюкоза до клетките.



Устойчивостта ни предпазва



Стресът дава своето отражение върху организма, но не засяга всички хора еднакво.



Изследователите са открили, че участниците, които са постигнали висок резултат по две стойности за психологическа устойчивост - регулиране на емоциите и самоконтрол - са по-устойчиви на ефектите на стреса върху стареенето и инсулиновата резистентност.



Какво е устойчивост и защо ни помага да живеем по-добре?



Тези резултати подкрепят общоприетото схващане, че стресът ни кара да стареем по-бързо, отбелязват изследователите.



Също така те предлагат начин за евентуално минимизиране на тези неблагоприятни последици от стреса чрез засилване на регулацията на емоциите и самоконтрола.



Така че колкото сме по-устойчиви психологически, толкова по-добре ще се чувстваме и справяме не само в ежедневието, но и в психологически аспект.



Това е поредното доказателство, че психическото здраве е от първостепенно значение и е важно да се погрижим за него.
Прочети още на: Как стресът води до стареене и ускоряване на биологичния ни часовник? 2 част | Puls - https://www.Puls/zdrav-um-c-31/kak-strest-vodi-do-stareene-i-uskoriavane-na-biologichniia-ni-chasovnik-2-chast-n-43210
цитирай
6. hristiqnskaprosveta - Едва ли, ще се стигне до война...
30.01.2022 10:55
Защото на Запада не му се воюва и няма капацитета да се опълчи срещу Русия и нейните съюзници. :)

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: zaw12929
Категория: Политика
Прочетен: 14208101
Постинги: 5609
Коментари: 13044
Гласове: 68274
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031